Sprejové sladové výtažky BREWFERM black 5kg

Sprejové sladové výtažky BREWFERM black 5kg

Sprejový sladový výtažek nejvyšší kvality 95 EBC   Co je sladový výtažek?   Sladový výtažek je doslova výtažek ze sladu, přičemž proces rmutování se už stal. Když vaříte pivo sladových výtažků, nemusíte dělat rmutování sami; vaření sladiny jednoduše postačuje. Tento způsob vaření se vyskytuje v mnoha amerických domácích pivovarech a je znám jako částečná nebo mini metoda sladové zápary. Je však brát v úvahu, že 1 kg sladu z ječmene, neobsahuje stejné množství cukru jako 1 kg sladového výtažku.   1 kg sladového výtažku v prášku = 1,60 kg sladu 1 kg ječného sladu = 0,62 kg sladového výtažku v prášku 1 kg kapaliny sladového výtažku = 0,80 kg sladového výtažku v prášku 1 kg kapaliny sladového výtažku = 1,30 kg sladu

946,20 Kč s DPH

EAN: 052.036.1

Dostupnost: -

Použití sladového výtažku jako kvasinkového startéru:

100 g sladového výtažku v prášku se rozpustí v 800 ml vody. Vaří se po dobu 5 minut, pak se nechá zchladnout na 20 až 25 ° C, nalije se do sterilní Erlenmeyerovy baňky nebo lahve s přechodovou komorou a nakonec se přidá droždí.

Sprejový sladový výtažek zlepšuje kvalitu každé soupravy piva pokud se používá místo cukru. Jako výsledek dostanete pivo, které je méně "suché", s bohatší chutí as vyšší údržnost.
Sladový výtažek v prášku je hygroskopický; pohlcuje nebo přitahuje vlhkost ze vzduchu. Je důležité, aby byl stále na suchém a chladném místě. Poté, co je balení otevřeno; je třeba uzavřít ho s co nejvyšším minimem vzduchu.

Doporučené použití:

1. Vyměňte 50/50 s cukrem: 1/2 kg cukru plus 1/2 kg sprejového výtěžku. Použijte toto doporučení v každém receptu, který navrhuje přidání 1 kg cukru. Tento recept výrazně zlepší celkovou kvalitu a chuť vašeho piva.

2. Nahraďte veškerý cukr doporučený na receptu pivní soupravy dvěma kapsami sprejového výtěžku o 500g.
Důležitá poznámka: Při použití tohoto receptu je nutné použít BREWFERM TOP kvasnice. Pokud si budete chtít vyrábět pivo obzvláště bohaté a plno tělnaté, vyžaduje to využití BREWFERM TOP kvasinek. Jednoduše nahraďte dvěma baleními sprejového výtěžku za 1 kg cukru, jak je uvedeno na receptu pivní soupravy. Tímto způsobem budete vařit pivo té nejvyšší kvality, přičemž se stransformuje standardní pivo do prémiového s mimořádně vysokým podílem sladu.

3. Přidejte jedno balení sprejového výtěžku do standardního návodu ak tomu ještě 1 kg cukru, který je navržený na základním receptu sestavy piva. Tím se zvýší nejen sladová chuť, ale také se uvaří silnější pivo, aniž by se ničil přírodní charakter piva. Pivo bude přibližně o 20% pevnější než pivo uvařené podle standardní receptury.

Kterýmkoli receptem se budete řídit, můžete si být jisti, že budete produkovat lepší pivo, snadno a ekonomicky.

Tato stránka používá cookies. Vice info