Francouzský dubový sud s podstavcem a kohoutkem, 20l

Francouzský dubový sud s podstavcem a kohoutkem, 20l

Hodnocení produktu: 1/5 (1x)

Vaše hodnocení:

Řadu kvalitních profesionálních sudů vyráběna ve 3. největší truhlářské firmě na světě! Víno zraje v dřevěných sudech a získává jedinečné aroma s tóny vanilky a jemnější povrch. Krásné dokončeno!

5241,70 Kč s DPH

Skladové číslo: 017.921.8

Dostupnost: Do 7 až 14 dní

Špičková kvalita!
Tloušťka dřeva: 27 mm
Obsah: 20 l
ø pod x výška: 34 x 43 cm
ø otvoru: 37 mm
Specifikace: se stojanem a kohoutkem

Jak používat a udržovat dřevěný sud: dřevěné sudy poskytují Vašemu vínu / pivu nesrovnatelné aroma ve srovnání s klasickým skladováním. Špatně udržovaný sud však může vést k problémům a infekcím. Proto je správná údržba velmi důležité. Níže je uvedeno několik tipů:

Příprava / dezinfekce nového sudu: Naplňte sud s roztokem 10 g kyseliny vinné na litr vody a nechte vsáknout do sudu po dobu 4 až 5 dní. Pak sud vyprázdnit, důkladně vydenzifikujte pomocí knotu síry. Okamžitě naplňte vínem (plnit jemně). Nová sud obsahuje mnoho tříslovin, a to neumožňuje víno zrát v sudu příliš dlouho - je třeba pravidelně kontrolovat chuť!

Příprava / dezinfekce použitého sudu: důkladně očistit sud hlavně pomocí vody se sodou (1 kg sody na 10 litrů teplé vody). Použijte, pokud je to možné, kartáč na drhnutí vnitřní stěny, poté důkladně opláchněte čistou vodou. Vyplňte sud s roztokem 10 g kyseliny vinné na litr vody a nechte vsáknout po dobu 2 až 3 dny. Prázdný sud nechte odtéct a dezinfikujte spálením sirného knotu (1/4 knot / 100 litrů).

Uložení prázdného sudu: Dřevěné sudy nejsou určeny k prázdné uložení! Pokud je to občas nutné, nikdy nenechávejte zbytky víno v dřevěném sudu! Po odčerpání vždy okamžitě vypláchněte čistou vodou. Nechte den odtéci a vypalte knotem síry (1/4 knot / 100 litrů obsah). Uložte na vlhkém a chladném místě (70% vlhkost, 12 až 17 ° C). Vypálit kusem síry můžete sud opět za tři měsíce

Nový komentář

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Tato stránka používá cookies. Vice info